Bár eddig mindössze két magyarországi felsőoktatási intézmény (CEU, Wesley Lelkészképző) szenátusa állt ki a minden fontos jogkörétől megfosztott SZFE-s szenátus mellett, és a Rektori Konferencia is csak a párbeszédet szorgalmazza, szeptember 1. óta sokan szólaltak fel a Színház- és Filmművészeti Egyetem mellett. Az alábbiakban az egyéni nyilatkozatokat - terjedelmi okokból - nem, de az akciókat és a közösségi megszólalásokat igyekszünk összegyűjteni.
A friss kiállások kerülnek felülre, ha valami esetleg kimarad, azt az urfip[kukac]444.hu címen lehet jelezni. Sok ilyen megkeresést kaptam, de szeptember 1. előtti megnyilvánulásokat nem tudok berakni, mert szétesik az egész.
Horváth Aladár felhívására először Balogh Lajos zenélt az SZFE-nek, majd a világ egyik legismertebb cimbalmosa, Lukács Miklós is szerzett nekik egy dalt:
Kövek a szentendrei korzón, ahol éneklős flashmobot is szerveztek
„A képen a Wesley János Lelkészképző Főiskolára mától permanensen kifeszített molinó alatt Iványi Gábor (rektor és egyházelnök) társaságában a hitéleti szakos hallgatók egy része, valamint Kertai-Szabó Ildikó (a Vallástörténeti és Valláspedagógiai Tanszék vezetője, a MET lelkésze) és Verebics Petra (a WJLF oktatója és lelkésze, a MET lelkésze) látható.”
„A MUK - Bécsi Zene és Művészeti Magánegyetem csatlakozik a hat osztrák művészeti egyetem szenátusának szolidaritási nyilatkozatához, és határozottan elítéli a magyar kormányt az SZFE autonómiájának eltörléséért.”
„A Budapesti Metropolitan Egyetem rektori üzenete alapján az intézmény nem foglal állást a Színház és Filmművészeti Egyetem, és a fenntartó alapítvány kuratóriuma közt kialakult konfliktusban. Minket, a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) hallgatóit, volt hallgatóit és tanárait azonban nem korlátoztak szavunk kinyilatkoztatásában.”
A Metropolitan Egyetem oktatói, köztük Kepes András, Medvigy Gábor, Vitray Tamás.
„A kaposvári Rippl-Rónai Művészeti Kar színművész, látványtervező, fotográfus, festő-grafikus, média design valamint mozgókép szakos volt és jelenlegi hallgatóinak egy része szolidaritásukat fejezik ki a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóival és maradó, illetve távozó oktatóival”:
Hétfő éjjel, Vas utca: a Vidnyánszky által 2012-ben megszerzett kaposvári, illetve a 2020-ban megszerzett budapesti színészképzés hallgatói énekelnek közösen, Kovács Márton hegedül.
Hat ausztriai művészeti egyetem szenátusai adtak ki közös közleményt
A kecskeméti Katona József Színházat, ahol a Vidnyánszky-féle Teátrumi Társaság alelnöke, Cseke Péter az igazgató, leszalagozták (és még más helyeket is Kecskeméten):
Schaubühne Berlin, a képen az egyik legfontosabb német rendező:
Az egyik legnagyobb élő rendező, Peter Brook, továbbá olyan sztárok, mint Cate Blanchett és Helen Mirren egy brit kezdeményezésű nyílt levél aláírói között.
Az SZFE-n 2012 óta folyó „Docnomads” nemzetközi dokumentumfilm-rendezői mesterképzés diákjainak szolidaritási nyilatkozata: 190 hallgató a világ 70 országából
Tüntettek több más külföldi város mellett Bécsben és Dublinban. Berlinben „vasárnap délután egy szimbolikus helyszínen, a Bertolt-Brecht-Platzon a Berliner Ensemble előtt gyűlt össze több mint száz, az oktatás függetlenségét követelő szimpatizáns” - írta közleményében a Freie Ungarische Botschaft. Felszólalt Néder Panni rendező.
Közművelődési és könyvtári szakemberek szerte az országból
Budapesti non-profit művészeti helyek: az art quarter budapest, az ISBN könyv+galéria, a Hidegszoba studio, a MŰTŐ, a PINCE, a SKURC GROUP és a TELEP Galéria közösen
Három Holló: „Azt szeretnénk, hogy az ablakunkba helyezett színpadelemeken a jövőben is egy SZABAD egyetem SZABAD színészei lépjenek fel!” - írta a pesti kávéház a 444-nek.
Erdős Virág költő elszalagozta a PIM bejáratát: „ez egy vers. tegnap éjjel írtam. az a címe hogy z mint zorró a pimben járt. és arról szól hogy az igazságnak nem kell rögtön győznie. elég ha már látszik.”
58 magyar tudós és közéleti ember, köztük olyan konzervatív figurák, mint Jeszenszky Géza, Pálinkás József, Elek István, Körösényi András, Lányi András, Csaba László.
A Thealter fesztivál nézői és több szegedi civil szervezet és intézmény: Grand Café Szeged, Homo Ludens Project, Jazz Kocsma, Metanoia Artopédia, Motiváció Műhely, Törzsasztal Műhely
akik az SZFE-sek sajtótájékoztatójának végén felvonultak és hosszan énekeltek:
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzata egyébként hivatalosan nem áll ki az SZFE-s hallgatók mellett: rövid időre felkerült a nevük egy petícióra, de a HÖK elnöke a 444-nek megírta: „félreértés történt, mert a szóban forgó petíció aláírása a szervezet nevében nem történt, az LFZE HÖK nevének felhasználását nem engedélyeztem az aláírók sorába bekerüléshez.” (Frissítés: egy nappal később már kiadtak egy nyilatkzoatot.)
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem és a pozsonyi előadó-művészeti akadémia, a VSMU,
az első felsőoktatási intézmények, ahol a vezetőség is kiáll az SZFE mellett.